Jak wiadomo nie każdy blat z granitu czy innego materiału nadaje się do wnętrza naszej kuchni dlatego też coraz częściej stosuje się kompozyty. Kompozyty są to materiały, które powstają po zmieszaniu wodorotlenku glinu z żywicą. Żywicy dodaje się tu około 20% reszta to wspomniany wodorotlenek gilu, który najzwyczajniej jest pozyskiwany ze skał. Jakie to ma zastosowanie w nowoczesnych kuchniach?

Czy często jest stosowany i jaki posiada właściwości? Nie od dziś stosujemy blaty z granitu, także parapety, które często gościły w naszych mieszkaniach, domach. Nie jest to może zbyt tanie rozwiązanie ale stosuje się je do dziś. Kompozyt daje się łatwo formować i barwić zatem możemy uzyskać różnego koloru blaty nadające się do takiego czy innego rodzaju zastosowania. Owszem, stosuje się je z nowoczesnych kuchniach, które dzięki temu są bardzo odporne na zarysowania ale za to mniej na bardzo wysoką temperaturę. Z kompozytami trzeba uważać, żeby ich nie zniszczyć. Na co uważać? Na wysoka temperaturę naczyń, które na kompozyt stawiamy i na rysy powstałe w mechaniczny sposób. Kompozyt jest wdzięcznym materiałem do szerokiego zastosowanie i właśnie firma Formatic Design posiada takie blaty w swojej ofercie. Znakomicie nadają się do kuchni czy do łazienki. Prezentują się dobrze i dobrze spełniają swoje funkcje. Czy kompozytowe blaty są drogie? Te najwyższej jakości są drogie. Warto jednak zdecydować się na ich kupno. Idealnie nadają się do nowoczesnej kuchni w której aż prosi się o zastosowanie kompozytu, który może mieć kolor pasujący do koloru mebli i dodatków. To czy zdecydują się Państwo na kupno takiego blatu zależy już tylko od Państwa. Należy pamiętać, że kompozyty starczają na długi okres, nie wymagają zbytniej konserwacji jak blaty drewniane i są podkreślają walory nowoczesnego wnętrza kuchni.

Co zyskasz korzystając z naszym usług?

meble na wymiar warszawa

Meble kuchenne, które sprostają najbardziej wygórowanym wymaganiom

szafy na zamówienie warszawa

Kompleksową usługę - od pomiaru do montażu

meble na wymiar warszawa

Szybką i profesjonalną obsługę - skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

szafy na zamówienie warszawa

Perfekcyjne otwieranie i zamykanie - dzięki zastosowaniu w meblach wysokiej klasy mechanizmów

Zapraszamy do zapozniania się oraz skorzystania z naszej oferty

1Meble
kuchenne
2Meble
biurowe
3Meble
łazienkowe
4Meble
dziecięce
5Szafy
wnękowe
6Zabudowy
RTV
7Blaty
kuchenne

Autoryzowany partner jakości Blum - szafy na zamówienie warszawa Kerrock - szafy na zamówienie warszawa Drewpol - szafy na zamówienie warszawa Peka - meble na wymiar warszawa Sevroll - meble na wymiar warszawa

Systemowe rozwiązania technik montażu mebli festpool - meble na wymiar warszawa