Jak każdy wie meble nie do końca odporne są na czynniki atmosferyczne takie jak wilgotność i temperatura. Aby meble służyły nam jak najdłużej należy utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu rzędu 15 – 30 stopni C. Wilgotność w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 25% i nie wyższa niż 85%.

Jak wiadomo meble z drewna mają różne powłoki ochronne takie jak lakier, wykończenie z wosku i przez olejowanie specjalnymi olejami do drewna. O takie powłoki trzeba dbać. Nie należy:

  • stawiać gorących naczyń bezpośrednio na blat,
  • unikać ostrych detergentów, które ścierają i uszkadzają powłoki ochronne,
  • nie należy stawiać przedmiotów ostrych rysujących powierzchnię,
  • wylewać kwasów stosowanych w przemyśle spożywczym,
  • stosować środków powodujących odbarwienie się powierzchni,
  • niszczyć mechanicznie mebli.

W celu uniknięcia zniszczenia mebli, które wykonane są z drewna i nie mają warstwy ochronnej należy unikać działania soków, octu i kwasku cytrynowego, które w łatwy sposób mogą trwale zniszczyć mebel. Jeśli nie chcemy ponosić częstych kosztów wymiany mebli należy używać je zgodnie z ich przeznaczeniem.

Teraz kilka przykładów radzenia sobie z zabrudzeniami i drobnymi uszkodzeniami takimi jak rysy.

Jeśli na nasze meble wyleje się wosk wtedy należy nałożyć papier i przeprasować gorącym żelazkiem, które stopi wosk, a papier go wchłonie. Kolejnym dobrym i sprawdzonym sposobem na jasne plamy na meblach jest nafta. Sprawdzonym i skutecznym środkiem w walce z ryskami jest wazelina, która ładnie usunie ryski. Należy pamiętać, że po nałożeniu wazeliny trzeba odczekać kilkanaście godzin i dopiero wtedy polerować. Każdy wie jak drogie są meble drewniane dlatego też należy czytać ulotki na preparatach do czyszczenia i konserwacji mebli zanim naniesie się warstwę na powierzchnię drewnianą. Meble takie powinno się czyścić tym samym preparatem, który został użyty do zabezpieczenia powierzchni mebla.

Także widzimy w jaki łatwy i niedrogi sposób można zadbać o nasze meble, które odwdzięczą się żywotnością i pięknym wyglądem. Warto jest przeznaczyć kilkadziesiąt złoty na odpowiedni preparat czyszczący i pielęgnujący meble.

Co zyskasz korzystając z naszym usług?

meble na wymiar warszawa

Meble kuchenne, które sprostają najbardziej wygórowanym wymaganiom

szafy na zamówienie warszawa

Kompleksową usługę - od pomiaru do montażu

meble na wymiar warszawa

Szybką i profesjonalną obsługę - skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

szafy na zamówienie warszawa

Perfekcyjne otwieranie i zamykanie - dzięki zastosowaniu w meblach wysokiej klasy mechanizmów

Zapraszamy do zapozniania się oraz skorzystania z naszej oferty

1Meble
kuchenne
2Meble
biurowe
3Meble
łazienkowe
4Meble
dziecięce
5Szafy
wnękowe
6Zabudowy
RTV
7Blaty
kuchenne

Autoryzowany partner jakości Blum - szafy na zamówienie warszawa Kerrock - szafy na zamówienie warszawa Drewpol - szafy na zamówienie warszawa Peka - meble na wymiar warszawa Sevroll - meble na wymiar warszawa

Systemowe rozwiązania technik montażu mebli festpool - meble na wymiar warszawa